İstanbul’un en yaşlı muhtarı görevini devretti

Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne yaşı nedeniyle katılmayan Atik Yağmur ile yeni muhtar Engin Kılıç arasında devir teslim töreni yapıldı. 

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Kılıç’a muhtarlık mazbatasını takdim etti. 

Eski muhtar Yağmur, 39 yıldır görev yaptığı mahallenin sakinleriyle artık aile gibi olduklarını söyledi. ,

“İNSANLARI TAVLAMAYI BİLİYORUM”

Sultanahmet’te bir basımevinden emekli olduktan sonra 5 yıl gezip, dolaştığını dile getiren Yağmur, “Daha sonra eşim ‘Ayaklarım ağrıyor’ demeye başladı. Hanıma, ‘Ben muhtar olmaya gidiyorum’ dedim. Burası 150 haneli bir köydü. Su, elektrik, okul yoktu. Bürokrasiyle aram iyiydi. İnsanları tavlamayı, işi almayı biliyorum. Elim de cömert. Yedirmekle içirmekle 7 okul yaptırdık. Bunları buraya getirdik” dedi. 

Yağmur, Güneşli Mahallesi’nin sokaklarına asfalt yaptıklarını anlatarak, “O zaman Bakırköy’e bağlıydık, 125 tane muhtarlık vardı. Burayı ihya ettim. Güle güle kullansınlar. Küçük çocuklar doğdu, askere gittiler, evlendiler. Koca koca oldular. Küçükken çikolata verirdim. Kız çocuklarına 1 lira, mendil ve çikolata verirdim. Erkek çocukları gelirdi, onlara vermezdim” diye konuştu. 

Yeni muhtara işlerinde kolaylık dileyen Yağmur, muhtarlıkta başarılı olmak için çok çalışmak gerektiğini sözlerine ekledi. 

“ATİK AMCAYA RAKİP OLMADIK”

Yeni muhtar Kılıç, görevi devraldığı için mutlu olduğunu söyledi. 

Yağmur’un mahallenin kurucu muhtarı olduğuna değinerek, “İşimizin zor olduğunu biliyoruz. Biz ona rakip olmadık. Biz, Atik Amca bırakınca aday olduk. Halkın tercihiyle de kazandık” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x