Orkun Kökçü’nün transfer pişmanlığı! Roger Schmidt’e patladı: Hayal kırıklığına uğrattı

Feyenoord forması altında gösterdiği başarıyla Avrupa devlerinin dikkatini çeken milli oyuncu Orkun Kökçü, sezon başında 25 milyon Euro karşılığında Portekiz devi Benfica’ya transfer oldu.

Teknik Direktör Vincenzo Montella’nın oynanacak iki hazırlık maçı için açıkladığı kadroda da yer alan 23 yaşındaki oyuncu Hollanda basınına verdiği röportajda Benfica Teknik Direktörü Roger Schmidt’e eleştiriler yöneltti.

‘BEKLEDİĞİM GİBİ OLMADI’

İşte Orkun Kökçü’nün açıklamaları:

– Benfica’daki ilk altı ayın beklediğin gibi geçmedi mi?

“Hayır. Beklediğim gibi olmadı. Geçen yaz transfer piyasasında çok şey oldu. Benfica’nın kariyerimde her alanda daha da gelişmek için en iyi adım olduğu düşüncesiyle seçtim, ancak bu sadece kısmen gerçekleşti.”

‘KENDİMİ HİÇ ÖNEMLİ HİSSETMEDİM’

– Benfica’nın rekor transferiydin ama bunu hiçbir zaman bu şekilde sunmadılar. Bu garip mi?

“İmzayı attıktan hemen sonra milli takıma katılmak için ayrılmak zorunda kaldım. Yaz boyunca bu konu hakkında hiç düşünmedim. Doğam gereği oldukça mütevazıyım. Tabii ki Portekiz’de ve diğer büyük kulüplerde diğer oyuncuların nasıl ön plana çıkarıldığını gördüm. Bu da belli bir statü yaratıyor. Başından beri kendimi hiç önemli hissetmedim. Teknik Direktör Schmidt tarafından bile! Ama yumruğumu masaya vuracak ya da taleplerde bulunacak biri değilim ama belki de bana verdiği rol nedeniyle fazla mütevazıydım.”

‘KALİTEMDEN FAYDALANMAK İSTİYORSA BUNA GEREK YOK’

– Schmidt, Benfica’ya imza atma sürecinde size neler söyledi?

“Feyenoord’da sahip olduğum role benzer bir role sahip olacağımı, pas hatlarını ve sahanın yönünü benim belirleyeceğimi ve her zaman önde oynamak istediğimi söyledi. Rakibin tüm defansını kovalamak ve bozmak zorunda kalsam bile. Onun için önemli bir oyuncu olacaktım ve kulüp de bana aynı şeyi söyledi. Schmidt’in benden ne istediği konusunda fazla bir şey söylemesine gerek yoktu. Benfica için nasıl oynamam gerektiği bana oldukça mantıklı geldi. Schmidt beni hep Hollanda’da görmüştü, ona karşı harika maçlar oynamıştım, ‘benim niteliklerimle ne yapacağını bilir’ diye düşündüm.

Bana özgürlük verilirse bir takım için daha verimli bir futbolcu olurum. Takıma çok daha fazla şey vermek istiyorum. Feyenoord ile lig sezonunda ve tüm Avrupa maçlarında daha iyiydim. Ramazan ayında bile, şimdiki gibi. Bu beni etkilemiyor. Schmidt her türlü defansif görevle beni çok fazla geride tutuyor. Eğer gerçekten kalitemden en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız buna gerek yok. Saha içinde çözümler bulabilirim, ileriyi düşünürüm, ileriye paslarımla tanınırım. Bu sezon bile istatistikler bunu vurguluyor. Benfica için hala çok daha fazla şey ifade edebilirim ve belki de hayal kırıklığımın bir kısmı da burada yatıyor.

‘BU BENİ KIZDIRDI’

– Birkaç kez yedek bırakıldın.

“Bu beni kızdırdı ve hayal kırıklığına uğrattı. Tam o anlarda takım için çok yapabileceğimi biliyordum.”

ORKUN’UN BENFICA PERFORMANSI

Bu sezon Benfica formasını tüm kulvarlarda 34 kez giyen milli yıldız üç kez gol atarken 10 kez de asist yapma başarısı gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x